wtorek, 27 października 2015

20. "Zima" + małe ogłoszenie parafialne

Krótki opis bloga
Historia inna niż wszytkie. Miłość, która nie powinna mieć miejsca. Nienawiść, która pcha do działania. Strach, który paraliżuje. W czasach panowania Lorda Voldemorta nic nie jest takie jakie być powinno. A zaufać można tylko wrogom. 


Fabuła 2,5/3


To, że Bellatrix swojego męża nie kochała, jest faktem i nikt dyskusji się nie podejmie. Jednak zdecydowana większość fanów serii potterowskiej jest przekonana o jej milosci do Lorda, dlatego bardzo miło się zaskoczyłam, bo u Ciebie jest inaczej. Połączyłaś dwie bliskie osoby, o ktorych nikt inny by nie pomyślał. Twój pomysł jest bardzo oryginalny i trudno cokoliwek przewidzieć.


Poprawność 2,5/3


Ilość błędów nie przeszkadzała mi w odbiorze treści. Są one rzadkością i nie rzucają sie w oczy. Czasami masz problem z interpunkcją, ale kto go nie ma? Łatwo zrozumieć co chcesz przekazać, chociaż radziłabym uważać na stylistykę. Było kilka miejsc w ktorych nie wiedziałam, o której postaci mówisz. 


Estetyka 2/2


Ciemne kolory idealnie mi pasują do charkteru i Belli i opowiadania. Nie trzeba niczego długo szukać. Wszystko jest jak najbardziej jak należy. *


Rady dla autorki.


Zbyt dużo nie mam do powiedzenia w tej części. Jesteś już ukształtowana pod względem twórczym, co widać po sposobie kreacji jaki obrałaś. Proszę jednak, abyś zwróciła uwagę na to, czy nie "przeskakujesz" z jednej postaci do drugiej, albo czy w jednym zdaniu nie piszesz z dwoma podmiotami. Nie było to częste, ale jednak troszkę burzyło łatwość rozumienia tekstu.


Ocena 8/10


Nie chcę łamać Ci karku próbując dopasować do jakiś szablonów twórczych. Podoba mi się Twoja oryginalność i utrzymanie klimatu mroku oraz strachu. Choć tematyka na początku mnie lekko odrzucała nie żałuje, że zebrałam się w sobie i przeczytałam.


Pozdrawiam serdecznie 
Incaligo
Ogłoszenie Parafialne:
Nasza kochana Lusia musiała na jakiś czas zawiesić swoją działalność na naszym blogu, jako że zostałam sama proszę Was o cierpliwość. Każdy z blogów, który został zgłoszony do oceny, zostanie jej poddany. Nie będę obiecywać konkretnych terminów. Dziękuję za zrozumienie.

I jeszcze jedno. Zdaje sobie sprawę z tego, że za zdanie oznaczone gwiazdką zostanę zlinczowana, więc oszczędzcie sobie palców :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy zaglądają na Smoczą Krytykę i przepraszam za opóźnienia.

1 komentarz:

 1. O, dziękuję bardzo mocno za tak miłą i podnoszącą na duchu ocenę. Mimo że jestem na polonistyce i w przeciwieństwie do moich początków, teraz piszę o wiele poprawniej, to i tak mam ciągle jakiś mały problem, czy "niepewność" w związku z interpunkcją. Ciężko znaleźć betę, która podejmie się sprawdzania opka o takiej tematyce - wszyscy odrzucają, bo femslash, bo Bellatrix niekanoniczna itd.
  Odbiegłam jednak od meritum komentarza. :D Jeszcze raz dziękuję <3!
  Twoja ocena podniosła mnie na duchu bardzo i w sumie miałam obawy, że otrzymam mniej punktów. Cieszę się, że mam aż osiem.

  Pozdrawiam ciepło,

  Cosima.

  xx

  OdpowiedzUsuń

Mei z
KS